Kurumsal
FHM Nanoteknoloji Akademisi
 
Nano Bor Teknolojisi
FHM Nanoteknoloji Akademisi
 
Bizden Haberler
 
Serfitikalar
Sertifikalarımızı incelemek için tıklayınız
 
Markalarimiz
 
 
Kurumsal
FHM Nanoteknoloji Akademisi

Enerji piyasalarına yön veren petrol rezervlerinin tükenmesi konusunda  alternatif enerji kaynakları üzerine çalışmalar yapılırken ,Nanoteknoloji ve Bor madeni  üzerine araştırmalar yapan Mehmet Can Arvas  tarafından Bor ve Toryum madenlerinin ülkemizde olan rezervleri dikkate alınarak 2005 yılında araştırma ve geliştirme çalışmaları başlamıştır. Mehmet Can Arvas 2005 ve 2012 yılları arasında Nanoteknoloji ile çalışmalar yapan bilim adamları ile ayrı ayrı sektörler ve konular üzerine çalışmalar yaparken diğer taraftan  bazı şirketler ile yönetici  ve zaman zaman araştırmacı olarak görev almış olduğu sistemlerden Türkiye için faydalı olan modelleri  geliştirmiş, ve 2013 yılında Genel Müdür sıfatı ile çalıştığı şirketten ayrılarak  FHM Nanoteknoloji Akademisi’ni kurmuştur.

FHM Nanoteknoloji Akdemisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin teknolojik olarak bir adım önde olmasını  sağlayacak innovasyon projelerine önem vermektedir.

FHM  Nanoteknoloji Akademisi , profesyonel  kadroları ile  Bor ve Toryum madenlerini  Nanoteknoloji ile işleyerek ülkemize ,insanlığa ve çevreye yüzlerce faydalı proje kazandırmak amacı ile yüzde 100 milli ve hiçbir yabancı ortağı olmayan bir ortaklık yapısı ile kurulmuştur.

Şirketimiz ; Nanobilim ve nanoteknoloji  ve bio teknoloji ile çok küçük malzemelerin çalışma ve uygulama  alanı olup, kimya, biyoloji, fizik, malzeme bilimi ve mühendislik  ve tarım ürünlerinin geliştirilmesi gibi diğer tüm bilim dalları, genelinde ar-ge projelerini  uygulamakta ve nihai ürün haline gelen sonuçları kullanmaktadır..

FHM Nanoteknoloji Akademisi, Türkiye içerisinde bir çok üniversite, yabancı universiteler, resmi kamu kurum ve kuruluşları ile ilgili projeler alanında işbirliğini devam ettirmektedir.

FHM Nanoteknoloji  BCDP  (Boron Criystal Diamond Powder )adını verdiğimiz 6 ila 60 nanometre büyüklüğünde  özel elmas kristaller üreterek eşsiz teknoloji  ile, her gün ayrı bir yenilik ve ar-ge üzerinde çalışmaktadır.

FHM  Nanoteknoloji  Akademisi, öncelikli olarak, otomotiv sektörü, sağlık sektörü,gıda sektörü,kozmetik sektörü,savunma sanayi ve elektronik sektörü başta olmak üzere hayatı sağlıklı ve kolaylaştırıcı kılacak her yenilik alanında varlığını sürdürecektir.

FHM Nanoteknoloji Akademisi  mevcut özel teknolojisi ile 32 proje üzerinde çalışmalarını tamamlamış,250 farklı sektör ve proje üzerinde ise çalışmalarını bilimsel yöntemlerle devam ettirmektedir.

Fhm Nanoteknoloji Akademisi ,ham ve işlenmiş  bor madenlerini ETİ MADEN İŞLETMELERİNDEN almaktadır.

Amacımız ülkemize ve insanlığa faydalı çalışmalar üretmek ve devamlılık sağlamaktır.

Nanoteknoloji ile  üretim ve uygulama alanları sınırsız olup, Farklı sektörlerden olan yatırımcılar ve iş adamlarına her türlü ar-ge desteği vermeyi, bilimsel ve akademik çalışmalar ile desteklemeyi görev kabul ederiz.

 Mehmet Can Arvas  / Fhm Nanoteknoloji Akdemisi Genel Müdürü

 
 
Copyright © 2013 Fhm Nano Bor. Tüm Hakları Saklıdır.