Sektorler
Kozmetik
Otomotiv
Elektronik
Savunma
Sağlık
Gıda
Teknoloji Ürünleri
 
Nano Bor Teknolojisi
FHM Nanoteknoloji Akademisi
 
Bizden Haberler
 
Serfitikalar
Sertifikalarımızı incelemek için tıklayınız
 
Markalarimiz
 
 
Sektorler
Savunma

Savunma sanayisi ile ilgili olarak  kurşun geçirmez yelek, ZPT ( Zırhlı personel Taşıyıcı ) lerin mayınlara ve ateşli silahlara karşı korunmasına yönelik zırh, Kurşun geçirmez Miğfer başta olmak üzere savunma sanayisi ile ilgili çalışmalar ar-ge olarak devam etmektedir.

Kurşun Geçirmez Kompozit Cam       

Nanoteknoloji ile geliştirdiğimiz Bor Karbon kristalleri sayesinde Kurşun geçirmez Cam çalışması tamamlanmıştır.Geliştirme ar-ge çalışmaları devam etmektedir.

Kullanım Alanları:

    Nano Cam, Otomobiller ve Bina camlarının yanında ,savaş araçları dahil olmak üzere çoğu güvenlik araçları,için koruyucu olarak kullanılır. Bu ürün Dıştan gelen mermileri durdurmak veya içten çıkan mermileri durdurmak şeklinde 2 ayrı şekilde tasarlanmıştır.

Tasarım Özellikleri:

     İki ayrı şekilde tasarım mevcuttur.

1. Sistem olarak iç katman, polikarbonattan yapılmış ise dış katman, kırılgan cam yapılmıştır.

2. Sistem ise kırılgan cam iç katmanda, polikarbonattan yapılmış katman dış katmanda kalmıştır.

Senaryo Bir: İçten gelen  kurşun:

    Cam kasa içerisinden sıkılan kurşun, esnek polikarbonat tan  oluşan bir iç tabaka ile karşılanacaktır.Kimyasal yapısı, genellikle mermi enerjinin en absorbe ettiği yer olur.

Senaryo iki: Dışarıdan sıkılan kurşun:

     Dışardan içeriye sıkılan kurşun durumunda ise, içine geçmesini mermiyi durdurma, merminin enerjini absorbe ederek karşılık verecektir

Ar-Ge çalışmalarımız devam etmekte dir.

Helikopter Dış Koruma zırhı

Helikopterlerin dış korumasında kullamış olduğumuz özel kompozit zırh, hfif olması ve kurşun geçirmez özelliklere sahip olması nedeniyle, helikopterlerde yakıt tasarrufu ve yüksek koruma elde etmektedir. Savunma sanayisine yönelik ar-ge çalışmalarımız devam etmektedir.

 
 
Copyright © 2013 Fhm Nano Bor. Tüm Hakları Saklıdır.